סוגי כפפות – אילו סוגים יש ומה ההבדלים? סוגי כפפות - אילו סוגים יש ומה ההבדלים? - הרקולס

סוגי כפפות – אילו סוגים יש ומה ההבדלים?

הידיים משמשות אותנו לאינספור פעולות ומשימות, הן מהאיברים הכי רגישים מבחינת עצבים ופגיעה בידיים שלנו משפיעה משמעותית על כמעט כל היבט בחיינו. זה הופך את ההגנה על הידיים לחיונית ומהותית כל כך – ואת זה משיגים בעזרת שימוש בכפפות. צוות הרקולס ריכז את כל המידע והכין עבורכם מדריך סוגי כפפות כך שתוכלו לבחור את האפשרויות הטובות והמתאימות ביותר.

כאשר מדברים על סוגי כפפות ומתחילים באמת להתעמק בנושא, מבינים עד כמה למעשה זוהי קטגוריה רחבה ומגוונת, עם המון סוגים של כפפות, התאמה למשימות מסוימות או למצבים ספציפיים. הלכה למעשה, כנראה שמבין שלל אמצעי מיגון אישיים, קטגוריית הכפפות היא הגדולה והמקיפה ביותר מבחינת סוגי כפפות חד פעמיות ורב פעמיות, דגמים, חומרים ושימושים. את המגוון האדיר של כפפות מיגון מקצועיות תוכלו לראות בקטגוריה הראשית באתר הרקולס.

כפפות חד פעמיות לעומת כפפות רב פעמיות

כאשר סוקרים את התחום של סוגי כפפות, יש לעשות הבדלה בין כפפות חד פעמיות לבין כפפות רב פעמיות. לכל סוג ראשי של כפפות יש שימושים רלוונטיים ומקרים בהם סוג כזה או אחר עדיף לביצוע איכותי, יעיל ומוגן של המשימות. כאן נתמקד בכפפות חד פעמיות כסוג הראשי של כפפות שהרקולס מציעה ומשווקת – למרות שהחברה מציעה גם מגוון מקצועי ומצוין של דגמי כפפות רב פעמיות חזקות ועמידות. 

כפפות רב פעמיות, כשמן כן הן, אלו כפפות שניתן להשתמש בהן שוב ושוב לביצוע משימות רלוונטיות. הן תהיינה עבות יותר, עשויות מחומרים עמידים וחזקים יותר ומיועדות לספק הגנה פיזית על הידיים מפני פגיעות מכאניות וגם שיפור אחיזה וכוח בכפות הידיים. כפפות רב פעמיות מיועדות בעיקר לעבודה "יבשה" ולא עדינה או מדויקת במיוחד ובהחלט אינן מתאימות לעבודה עם חומרים מסוכנים או מצבים המחייבים סטריליות – כך שהן אידיאליות למשימות כמו גינון, הגנה על הידיים בעת עבודה תעשייתית או פיזית וכיוצא באלו. יש גם כפפות גומי רב פעמיות המיועדות לעבודות משק בית ומהוות מעין קו אמצע בין כפפות חד פעמיות לרב פעמיות. 

כפפות חד פעמיות מיועדות לשימוש יחיד בכל פעם, אשר לאחריו מורידים את הכפפות ומשליכים אותן לפח האשפה . אלו כפפות המספקות הגנה לידיים מפני חומרים מסוכנים, הגנה מרטיבות, הגנה מחיידקים ושאר פתוגנים או מזהמים, משפרות את ההיגיינה במשימה שאותה מבצעים, מונעות מגע עם אלמנטים לא רצויים וכן הלאה. כפפות חד פעמיות הן אמצעי מיגון אישי בסיסי, חשוב ונפוץ ביותר, משמשות החל בעבודות בית ועד משימות מורכבות בתחומי הרפואה, המדע והתעשייה – כך שהיקף השימוש בהן הוא פשוט אדיר.

כפפות ללא אבקה

     ניטריל

סטריליות
לטקס

סוגים שונים של כפפות – חומרים, צבעים ושימושים

  • כפפות לטקס: עשויות גומי טבעי, פופולאריות מאוד, גמישות ומתאימות למגוון רחב של משימות כלליות. מגיעות עם או ללא אבקה, יחסית חזקות ועמידות.
  • כפפות ניטריל: עשויות חומר סינטטי, חזקות מאוד, מספקות אטימות מצוינת ועמידות מעולה לחומרים מסוכנים. מגיעות תמיד ללא אבקה. מתאימות למגוון רחב מאוד של שימושים, החל מעבודות בית ועד שימושים רפואיים.
  • כפפות ויניל: כפפות דקות, קלות לעומת חומרים אחרים, מגיעות עם או ללא אבקה. עשויות ויניל / PVC ומאפשרות יותר תחושה בכפות הידיים. מעט פחות גמישות ונמתחות מכפפות אחרות.
  • כפות ויטריל: לשימושים תעשייתיים, מורכבות מניטריל משולב עם PVC, עמידות לחומרים כימיים רבים ומתאימות גם לשימושים יותר אגרסיביים או מסיביים מבחינת הגנה, שחיקה ועמידות.

לגבי צבעים של כפפות חד פעמיות, למרות מה שחלק מהאנשים חושבים, בפועל אין לצבעים משמעות אופרטיבית או טכנית כלשהי ומה שחשוב הוא סוג הכפפות מבחינת חומר, גודל וייעוד. 

מה הסיפור עם האבקה?

בבחינת סוגי כפפות חד פעמיות, ודאי שמתם לב יש כפפות עם אבקה ויש כפפות ללא אבקה, אולי לא ממש הבנתם מה "הסיפור" עם האבקה הזו. בסוגים מסוימים של כפפות, חלק מדגמי כפפות Latex למשל, יש אבקה שנמצאת מחוץ ובתוך הכפפה, זה מאפשר לבישה קלה יותר וגם סופח זיעה מכף היד בשימוש לאורך זמן. אך יש רבים אשר אלרגיים לאבקה הזו או פשוט מעדיפים כפפות בלי אבקה – אז שימו לב מה אתם בוחרים.

ייצור כפפות לטקס מתבצע תוך שימוש באבקה לצורך הפרדה בין דפנות החומר. היות והיא לא מתאימה למגוון שימושים, מבוצע תהליך נוסף (שמן הסתם מייקר את העלות הסופית) להסרת האבקה.

הבדלי איכות בין סוגי כפפות חד פעמיות

יש בשוק שפע אפשרויות של כפפות חד פעמיות וכאמור המון סוגים של כפפות הגנה חד פעמיות. לצד הבנה רלוונטית ופרקטית לגבי סוגי הכפפות השונים וההתאמה של כל סוג למשימות מסוימות, חשוב גם להבין לגבי הבדלי איכות ומאפיינים בין כפפות – זאת כדי לבצע את הבחירה האמינה, היעילה והמשתלמת ביותר. 

בבואכם לבחור כפפות מיגון חד פעמיות, יש לשים לב לנושאים כמו עובי הכפפה, לחוזק ועמידות החומר ממנו עשויה הכפפה, עקביות של גודל הכפפה המוגדר בכל קופסת כפפות, נוחות הלבישה של הכפפות ואפקטיביות במניעת מעבר חומרים ונוזלים דרך חומר הכפפה. בכפפות חד פעמיות של הרקולס, תשימו לב מיד להבדל ולכך שהן מציעות את רמת האיכות והאמינות הגבוהה ביותר ועומדות בתקנים השונים המקובלים בארץ ובעולם.

כפפות גומי
כפפות גומי

הרקולס היא מובילת שוק באספקת כפפות ללקוחות מכל מגזרי הפעילות במשק הישראלי – מבחינת כמות, מגוון, אמינות ואיכות. ספקית של משרד הבריאות, משרד הביטחון, בתי חולים וארגונים רבים נוספים.

כאשר אתם צריכים גם את המגוון הרחב ביותר של סוגי כפפות חד פעמיות וגם את רמת האיכות הגבוהה ביותר, הכפפות של הרקולס הן התשובה המנצחת. השאירו לנו פרטים ואחד מסוכני השטח שלנו ייצור איתכם קשר לייעוץ, פרטים נוספים ושירות מותאם אישית עם כל סוגי הכפפות ואמצעי המיגון האישיים שאתם זקוקים להם. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם