זיפות גגות – כך תיישמו נכון

השיטה הוותיקה ביותר לאיטום גגות, בישראל ובעולם כולו.

הזפת היא מוצר יחסית בסיסי ונפוץ, אשר משמש את המין האנושי לאיטום כבר מאות שנים, כאשר כמובן שהיום היישומים של זפת לאיטום הרבה יותר מתקדמים, עמידים ואמינים.

החלופה היקרה, היעילה והפופולאריות יותר כיום היא: איטום בעזרת יריעות ביטומניות.

לעומת זאת, זפת גגות נחשב כפתרון האיטום הזול ביותר, כאשר למרות הירידה בפופולאריות שלו, בהחלט אפשר לקבל באמצעות חומר איטום גגות זה תוצאת איטום איכותיות, כל עוד משתמשים בחומרים הנכונים ובאופן המקצועי והנכון ביותר ליישום. בדיוק על זה נדבר כאן.

הרקולס משווקת, ישירות ובאמצעות מערך סוכנים מקצועיים, חומרי זיפות גגות וחומרי איטום מקצועיים וכמו כן מבחר מנצח של מוצרים נלווים לזפתים ואנשי איטום גגות ומרכיבי תשתית נוספים. המוצרים והשירות משווקים תוך הקפדה חסרת פשרות על חומרים מעולים ואיכותיים, מוצרים אמינים המשדרגים ומשפרים את העבודה ותשומת לב מקצועית לכל הפרטים הרלוונטיים להצלחת הפרויקט שלכם.

זיפות גגות לאיטום

עבודות האיטום נעשים אך ורק עם יישומי זפת חם, כאשר יישומי זפת קר מתאימים לשימושים שונים לגמרי, למשל ליישום קר של שכבה מחברת ביישומי אספלט וליישומי איטום שונים שאינם מסיביים כמו איטום של גג.

אמנם איטום גגות עם יריעות ביטומניות הפך לפופולארי ונפוץ יותר כיום בישראל, בעיקר הודות לאיטום אמין ואיכותי יותר וגם בשל אורך חיים גבוה יותר. אך כאמור עדיין  משתמשים במקרים רבים בזפת לגג לצורך איטום, בביצוע נכון בהחלט אפשר להגיע לתוצאות איכותיות מאוד. חשוב לציין ולהדגיש כי בכל מקרה וגם ביישום הזפת הכי איכותי ומקצועי שיש, חובה לחדש אחת לכמה שנים את האיטום אחרת מים יחדרו והנזק הפוטנציאלי הוא כמובן מהותי.

נדגיש כי חומר זפת גגות שלא מספק את הסחורה מבחינת יכולת איטום, בד"כ נובע מיישום לא מקצועי ו/או שימוש בחומר זפת שאינו תקני ולא איכותי מספיק.

הרקולס משווקת ללקוחות מקצועיים , זפת חם בסיסי בתקן הכללי והמחייב של 25/75 וגם מוצר משודרג בריכוז 60/70.

זפת גגות לאיטום
מה משפיע יותר על תוצאות האיטום בזפת? איכות החומר או איכות העבודה שנעשתה?

מה השיטות הכי נפוצות לזיפות?

כיום בתחום האיטום באמצעות זפת יש 3 שיטות מקובלות ותקינות לביצוע יישום עם זפת חם:

 • שכבה אחת של זפת לגג + צביעת הלבנה בסיום התהליך – שיטה בסיסית מאוד.
 • שתי שכבות, עם יריעת פיברגלס ייעודית בין השכבות + צביעת הלבנה.
 • שתי שכבות זפת עם יריעת אינטרגלס ביניהן + צביעת הלבנה לגימור.

כמובן שמריחת שתי שכבות, בתוספת רשת בין השכבות, תספק תוצאה איכותית, חזקה ואטומה יותר ורצוי לבחור בשיטה זו. כמו כן, קריטי להשתמש בזפת חם תיקני, מסוג 25/75 לפחות או גבוה מכך. שימוש בחומר לא תיקני יוביל לאיטום לא יעיל ולא עמיד מספיק!

פרויקט זיפות גגות לאיטום  – פעולות שחובה לבצע:

 • הכנה מתאימה של פני השטח.
 • עבודה מאוד מסודרת, מדויקת ומקצועית לפי הוראות היצרן ועם ציוד מתאים.
 • ניקוי, יישום פריימר לשיפור היקשרות החומר – חומר מקשר בין הגג לזפת.
 • ביצוע תיקונים מקומיים נדרשים של חורים, סדקים ותקלות אחרות שיש לאטום מראש.
 • ניקוי רולקות המחברות בין רצפת הגג לקירות.

יש לשים דגש מיוחד על איטום יעיל ומקצועי של הרולקות , כי אלו מיקומים המועדים לפורענות בכל הנוגע לחדירת מים.

נקודות חשובות ביישום איכותי ומקצועי של זפת גגות

 • ההלבנה הסופית לגימור האיטום היא הכרחית וצריכה להתבצע גם עם הצבע המתאים והעמיד ביותר וגם תוך כדי שימוש בדבקים או חומרי היקשרות מתאימים כדי לא לפגוע באיטום.
 • נדגיש כי שימוש בסיד בלבד לצביעה אחרי יישום הזפת, אינו מתאים כי הגשם ישטוף אותו ואז גם הגג יתחמם יותר בגלל קרינת שמש ישירה על הזפת השחור וגם האיטום עצמו יכול להיפגע!
 • לבסוף, ביישום מקצועי במיוחד – רצוי שקבלן האיטום/זיפות יבצע בדיקת הצפה לשטח שנאטם. זה אומר שאחרי השלמת תהליך האיטום, התייבשות והיקשרות החומר, מציפים את הגג במים למשך 24 שעות על מנת לוודא שאין חדירת מים או רטיבות לרכיבי התשתית של המבנה.

עבודה עם המוצרים המקצועיים המתאימים

לצד שימוש בחומר איכותי ותיקני, כדי להשיג תוצאות מעולות ולעבוד בצורה נוחה ויעילה, יש להשתמש במוצרים הנלווים הטובים ביותר.

הרקולס משווקת מגוון רחב מאוד של מוצרים לזפתים  – מברשות, ביגוד מגן, כפפות, בלוני גז ומבערים, חלקי מרזבים, רולקות ביטומניות, עצרי מים כימיים, מסתמים לרכיבי צנרת ועוד. כמובן שלצד עבודה רק עם חומר תקני ואיכותי ועם ציוד החימום והיישום הטוב והמתאים ביותר, חשוב לשים לב לבטיחות ולהשתמש בציוד בטיחות ייעודי ותקין.

יתרונות וחסרונות של השיטה

יתרונות זפת לגג

 • השיטה הכי זולה לאיטום גג. עלות זפת היא בערך שליש מהעלות של יריעות ביטומניות.
 • נחשבת משימה יחסית פשוטה בתוך התחום הרחב של איטום בכלל ואיטום גגות בפרט.
 • אפשר ליישם זפת גג לאיטום על כמעט כל סוג של משטח שטוח, כולל גגות עמוסים במערכות כמו מזגנים ודודי שמש.

חסרונות איטום בזפת

 • חומר איטום שפשוט לא מספק ביצועי איטום טובים לאורך זמן ואחת לפרק זמן צריך לבצע חידוש לאיטום.
 • איטום גג עם זפת מצריך יותר תחזוקה ו"התעסקות" שוטפת לעומת יריעות ביטומניות – למשל רצוי לחדש צביעה והלבנה אחת לשנה, לוודא שאין סדקים ופיצוצים באיטום וכאמור לחדש את הזפת בכל מספר שנים די קטן.
 • הזפת הוא חומר איטום פחות עמיד לטמפרטורות הקיצוניות שאליהן הוא נחשף בקיץ הישראלי, בהשוואה ליריעות איטום ביטומניות למשל, זה בעיקר נכון כאשר משתמשים בזפת לא תקני ולא איכותי מספיק.

שאלות ותשובות

באופן כללי, ההמלצה המקצועית של קבלני איטום היא שבהחלט כן! הלבנה המיושמת על גבי שכבת הזפת נשחקת ונפגמת ואידיאלית יש לחדש אותה בכל שנה, לפני הקיץ.

זאת אכן משימה פשוטה יותר לעומת התקנה מקצועית של יריעות ביטומניות ועקרונית אפשר לבצעה לבד, בתנאי שמשתמשים בחומרים איכותיים ותקניים ובציוד היישום הנכון. אבל בפועל כדי למנוע טעויות ונזקים יקרים רצוי שקבלן איטום המיומן בעבודה עם זפת יבצע את העבודה.

איטום בזפת יותר זול לעומת איטום ביטומני (אך גם פחות עמיד ואיכותי), כאשר המחיר לזיפות נע בטווח של כ-50-60 ש"ח למ"ר, תלוי גם במרכבות העובדה וכמה ציוד יש להזיז ולהרים משם (יחידות מזגנים, דודים וקולטי שמש למשל).

אם אתם קבלני זיפות ומחפשים את המוצרים האיכותיים והטובים ביותר? פנו לסוכנים שלנו ורכשו את המוצרים המנצחים של הרקולס ואתם בדרך ולביצוע מושלם של העבודה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם