מהי חומצה גופרתית ולמה משמשת? מהי חומצה גופרתית ולמה משמשת? - הרקולס

מהי חומצה גופרתית ולמה משמשת?

חומצה גופרתית  היא חומצה חזקה מאוד הנמצאת במגוון שימושים בתעשייה, ליישומים כימיים למיניהם. למעשה, החומצה הגופרתית כה נפוצה בתעשייה, שמדובר על החומר הכימי שהכי הרבה ממנו מיוצר בכל שנה. היום, הצוות המקצועי של הרקולס יסביר מהי חומצה גופרתית ולמה היא משמשת בתעשייה. 

מה זה בעצם חומצה גופרתית?

חומצה גופרתית היא חומצה חזקה מאוד, נוזלית במצבה הרגיל והיא גם חסרת צבע וחסרת ריח – לכן מחייבת טיפול זהיר ובטיחותי באופן חסר פשרות. כדי לייצר את החומצה הגופרתית משתמשים בתהליך כימי תעשייתי הכולל שימוש בגופרית, חמצן ומים. 

חשוב מאוד לציין ולהדגיש כי חומצה גופרתית היא מחמצן חזק מאוד ויש לה יכולות קורוזיביות רבות עוצמה, ככזו היא למעשה יכולה לפרק תרכובות אורגניות מכל סוג, לכן פוטנציאל הסיכון והפגיעה הבריאותית הינו גבוה וחמור ויש לנהל את השימוש בחומר זה בחכמה ותוך הקפדה על בטיחות. כמו כן, חומצה גופרתית יוצרת תגובה במגע עם מים – תגובה אקסו-תרמית המשחררת הרבה אנרגיה לסביבה, לכן לא מכניסים מים לחומצה גופרתית אלא רק להיפך ובצורה בטוחה ומבוקרת. 

שימושים תעשייתיים של חומצה גופרתית

השימוש הנרחב ביותר בחומצה גופרתית הוא בייצור דשנים חקלאיים חזקים. כמו כן יש שימוש נרחב בחומצה גופרתית בתעשיית ייצור הכימיקלים, בגלל היותה מחמצן חזק והיכולת שלה לקדם תהליכים כימיים בחומרים אחרים וחומצות אחרות חלשות יותר – כך למשל נעשה שימוש בחומצה גופרתית בייצור חומצת מלח (חומצה חלשה יותר הנפוצה מאוד ליישומי ניקוי תעשייתיים וביתיים – מוצר שהרקולס משווקת), חומצה חנקתית, מלחי סולפט, חומרי ניקוי ודטרגנטים סינטטיים, צבעים ופיגמנטים, כמו גם תרופות וחומרי נפץ. כך שניתן לראות כי חומצה גופרתית מהווה חומר גלם או חומר מוצא להמון חומרים אחרים המיוצרים בתהליכים תעשייתיים. 

גם בתעשיית זיקוק הנפט משתמשים בחומצה גופרתית, למשל כדי לנקות חלקיקים לא טהורים ממוצרי דלק ותוצרי זיקוק אחרים. חומצה גופרתית משמשת כאלקטרוליט בסוללות אחסון מבוססות עופרת וחומצה (כמו מצברי רכב מסוגים מסוימים).

מוצרי חומצה מבית הרקולס

הרקולס, המתמחה כבר שנים רבות בייבוא ושיווק של חומרים מקצועיים למגוון אדיר של שימושים תעשייתיים וביתיים, מציעה ללקוחות מוסדיים, קמעונאיים ולחנויות עשה זאת בעצמך וספקי חומרי בניין, מוצרי חומצה מגוונים ואיכותיים, חלקם מוצרים שבתהליך הייצור שלהם משתמשים בחומצה גופרתית. כך למשל תוכלו לרכוש דרך הרקולס אריזות שונות של חומצת מלח (חומצה הידרו-כלורית) המהווה את אחד מחומרי הניקוי והחיטוי הנפוצים ביותר בתעשייה וגם ליישומים ביתיים מורכבים או מוצר פתיחת סתימות אמריקאי העושה שימוש חכם בחומצה מתאימה. לכל מטרה יש את החומר המתאים לה, כולל חומצות, כאשר להמון משימות ושימושים ממש לא צריך חומר חזק, קורוזיבי ומסוכן כמו חומצה גופרתית ואפשר בהחלט לקבל ביצועים מעולים גם עם חומצות חלשות יותר, בדגש על חומצת מלח ליישומי ניקוי וחיטוי תעשייתיים. 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם