איטום חלונות – כך תעשו זאת איטום חלונות - כך תעשו זאת - הרקולס

איטום חלונות – כך תעשו זאת

אין ספק שאחד הדברים הכי מעצבנים, מתסכלים ומטרידים שיכולים להיות הוא חלון שאינו אטום, חלון שנכנסים אליו מים בימי גשם או כזה שמכניס אוויר קר פנימה בחורף ו"מבריח" את קור המזגן החוצה בקיץ. לכן, לצד בחירת חלונות איכותיים, מתאימים ואמינים, חשוב להקפיד מאוד על הנושא של איטום חלונות, רצוי בשלב הבנייה והתקנת החלונות מלכתחילה, אך יש גם פתרונות איטום לחלונות שכבר מותקנים בבית או בעסק.

צוות הרקולס, המומחים בפתרונות איטום איכותיים לענף הבנייה ולתעשייה,  מסביר לגבי מוצרי איטום חלונות ואיך עושים זאת נכון מראש.

אסור להזניח את איטום החלונות

כפי שכבר הזכרנו בפתיחה, נושא האיטום בכללותו הוא חשוב ומהותי מאוד, קל וחומר כאשר מדובר על חלונות. בדומה לתחום בנייה אחר כמו בידוד תרמי ואקוסטי, גם האיטום לא תמיד זוכה לתשומת הלב ולכבוד הראויים לו. כאשר למעשה, זה ממש קריטי להשתמש במוצרי איטום איכותיים ולבצע איטום חלונות בצורה אופטימאלית.

זה חשוב כי איטום איכותי מונע כניסת מים ורטיבות לחלק הפנימי של החלון והמבנה, מונע מקרי התעבות מים על החלון והרטבת פנים המבנה, מונע חדירת אוויר חיצוני או בריחת אוויר פנימי (בעיקר בהיבט של חום וקור) בין החלון לאלמנטים התשתיתיים של המבנה וגם האיטום גם משפר את האקלים הפנימי במבנה וגם חוסך בהוצאות חימום וקירור. בנוסף, איטום איכותי ומתאים יכול לשפר בצורה בלתי מבוטלת את רמת הבידוד האקוסטי ולצמצם חדירת קולות חיצוניים לתוך המבנה דרך פתחים לא אטומים בתשתית החלון.

היבטים חשובים באיטום חלונות

היום, רוב החלונות מותקנים על גבי משקוף עיוור, שהיה לרוב עשוי אלומיניום ויחובר כיחידה אחת לתשתית המבנה ולפתח הייעודי לחלון. אך אפילו אם אתם עובדים עם פתרון חלונות אחר, ללא משקוף עיוור אלא עם התקנה ישירה של חלון מדויק לפתח הייעודי עבורו, האיטום הוא נקודה קריטית שחייבים לשים עליה דגש בלתי מתפשר.

היבטים חשובים של איטום חלונות, בכל צורת התקנה וכל סוגי החלונות – אלומיניום, עץ, PVC וכו' – הם לאטום היטב את נקודות חיבור והתממשקות המשקוף העיוור לתשתית פתח המבנה, איטום עמיד בחיבור מסגרת החלון למשקוף העיוור או לתשתית המבנה וכמובן איטום בין כל המרכיבים הרלוונטיים בחלון עצמו.

כך, החלון צריך להיות אטום לכניסת מים ואוויר במסילות, בצירים, בנקודות המפגש עם מסגרת החלון, בין חלונות כאשר הם סגורים ומן הסתם שחייב להיות איטום מושלם בין חיבור הזכוכית למסגרת החלון, לא משנה מאיזה חומר היא עשויה. כמו כן, אם החלון יושב על משטח שיש, כפי שמקובל במקרים רבים בישראל, החיבור בין החלון לשיש חייב להיאטם היטב מראש, מבחוץ ומבפנים.

חומרי איטום חלונות צריכים להיות חזקים ועמידים, ייעודיים למטרה זו ומסוגלים לעמוד למשל גם בשחיקה של קרינת השמש החזקה בישראל ושחיקה פיזית בעקבות שימוש בחלון לאורך זמן, חומרי איטום שלא יתייבשו ויישחקו במהירות ושלא יתנתקו מהתשתית שאליה הם מחוברים.

מוצרים לאיטום חלונות מבית הרקולס

זקוקים לחומרים ומוצרים לאיטום חלונות, להתקנת חלונות חדשים או לחלונות שכבר מותקנים ודולפים או שהאיטום שלהם נפגם? להרקולס מגוון פתרונות חכמים ומתקדמים לאיטום חלונות ורכיבי תשתית נוספים במבנה.

דוגמאות למוצרי איטום חלונות מבית הרקולס כוללות למשל מיכלי סיליקון איטום עמיד וייעודי לתנאי שימוש בחלונות, דבק שיש, דבקי אפוקסי חזקים לתיקוני נזקים קלים בחלון, שרוולי חומרי איטום מקצועיים לאלומיניום ובטון, ועוד מוצרי איטום לחלונות ובהתאמה אישית לצרכים המיוחדים והספציפיים שלכם.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם