איטום קירות חיצוניים – איך אוטמים קירות חיצוניים? איטום קירות חיצוניים, איך לבצע איטום קיר חיצוני ? - הרקולס

איטום קירות חיצוניים – איך אוטמים קירות חיצוניים?

בניית בית, שיפוץ מסיבי וגם קניית בית מגורים שכבר בנוי הם כולם מקרים מאוד מורכבים, הכוללים כמובן הוצאה כספית אדירה וגם אינסוף דברים ופרמטרים שיש לקחת בחשבון ולטפל בהם. אחד הנושאים החשובים ביותר ואשר לא תמיד זוכה לתשומת הלב הראויה, עד שמאוחר מדי כבר, הוא איטום. היום נדבר על איטום קירות חיצוניים ועל הפתרונות והחומרים המשמשים כדי לאטום את הקירות החיצוניים של ביתכם.

איטום קירות חיצוניים, בדומה לאיטום גגות, משמעותו פעולות מכאניות והנדסיות המיועדות למנוע כניסת מים ורטיבות לתוך הבית מהאזור שמחוץ לבית וכמו כן, ברמה עמוקה יותר גם חדירת אוויר קר/חם מהחוץ פנימה – מה שמתקשר גם ישירות לנושא החשוב של בידוד. כשל באיטום קיר חיצוני יכול להוביל להשלכות קטסטרופליות של ממש, בעיקר כאשר יש חדירה משמעותית של רטיבות או לחות לתוך הבית ו/או לתוך התשתיות המבניות/הנדסיות של המבנה.

בבניית בית חדש, אחד הדברים הקריטיים ביותר הוא איטום קירות חיצוניים איכותי, אמין ועמיד. זה מושג גם באמצעות בנייה איכותית ויעילה של השלד של הבית וכמו כן על ידי שימוש בחומרים ופתרונות איטום ייעודיים וחכמים, המותאמים אישית לבית המסוים שלכם כמובן.

כיצד נגרמים כשלים בביצוע איטום קירות חיצוניים ?

כשל באיטום של קיר חיצוני בבית יכול להתבטא בכמה אופנים שונים, חלקם קלים ודי נפוצים לאורך זמן ואחרים יותר אקוטיים ומסוכנים וקורים במצבים יותר מורכבים או נדירים. כשל באיטום קיר משמעותו הפשוטה ביותר היא שמסיבה כזו או אחרת, מתאפשר מעבר של רטיבות, לחות או אוויר מהחוץ ופנימה לתוך המבנה או לתוך הקיר עצמו מבלי לעבור לגמרי לצד הפנימי של הבית.

כשלי איטום קירות יכולים להתרחש משחיקה טבעית של החומר ושל חומר החיפוי החיצוני של הבית, כתוצאה מטראומה לקיר, מתנועות תת קרקעיות במקום בו הבית נמצא, משימוש של חומר איטום קיר חיצוני לא מתאים או לא איכותיים מספיק או מטעות אנוש בשלבי הבנייה ואי יישום של תשתיות איטום תקינות וטובות. ככל שהכשל קטן ושטחי יותר, כך קל יותר לתקן אותו מן הסתם.

על מה חובה להקפיד בזמן ביצוע איטום קיר חיצוני ?

איטום איכותי מתחיל כבר בשלבים הראשונים של בניית הבית, עוד מהרמת השלד ויציקת הרצפה לבית. צמצום הסיכון לכשלי איטום קיר חיצוני חייב להתחיל כבר בבניית הבית, ע"י ביצוע כל השלבים והמרכיבים ע"י קבלן הביצוע שלכם ובפיקוח של מפקח הבנייה. זה כולל יציקת רצפה בצורה תקינה ועם דגש על איטום, הרכבת וחיבורי שלד עם מחשבה על איטום וכמובן הקפדה על איטום מעולה בשלבי הגמרים של המעטפת החיצונית של קירות המבנה.

חובה לעבוד רק עם חומרי לאיטום קירות איכותי, תקני ואמין, מבית מותגים מוכרים וטובים ועם יישום בהתאם להוראות היצרן ותנאי השטח, כמו כן חשוב לעבוד עם קבלני איטום מומחים ולא עם בעל מקצוע שעושה את האיטום שלכם "על הדרך".

אילו חומרים מומלצים עבור איטום קירות ?

שוב, יש חומרי איטום שמשתמשים בהם כבר בתהליך בניית הבית ויש פתרונות איטום שמיישמים אותם לאחר שכבר נוצר כשל איטום, כאשר בכל קמרה קריטי להשתמש בחומר ובשיטת היישום המתאימים ביותר למשימה או לתנאי שטח ספציפיים.

אם למשל מדובר על כשל איטום קיר חיצוני בצורת נים – סדק קטן ושטחי – אז בהחלט אפשר ליישם חומר איטום חיצוני ייעודי ובכך לסגור את העניין. למשל מילוי החריץ, יישום פריימר על הקיר ואז צביעה בצבע חיצוני גמיש הממלא את הסדק ואוטם אותו – למשל טרמוסיל 200 או הרקולפלקס לתיקונים כלליים.

אם מדובר על כשל איטום מהותי יותר, למשל סדק תפר הנובע מתזוזות קרקע במיקום הבית, התהליך מורכב יותר וכולל למשל יישום פריימר ייעודי בסביבת ובתוך הסדק, יישום דבק גמיש חיצוני ייעודי לאיטום קיר חיצוני ולבסוף צביעה או חיפוי בחומר המתארים לתנאי חוץ. אפשרות אחרת של תיקוני איטום קירות היא תיקוני טיח חיצוני, כאשר חשוב להשתמש במוצר טיח המתאים לקירות חוץ ולוודא שיש בו מרכיב איטום חיצוני.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם