חומרי איטום לאמבטיה / מקלחת

איטום הוא נושא מהותי וקריטי בכל מבנה ובית, כי אחת המטרות של הבניין היא לא לאפשר למים ורטיבות לחדור לבית ולמנוע נזקים, שעשויים להיות יקרים ומורכבים מאוד, כתוצאה מרטיבות, לחות ונזילות למיניהן. אך מן הסתם החדרים הרטובים הם כאלו המחייבים תשומת לב מיוחדת ומוקפדת יותר לנושא האיטום, מעצם מהותם חדרים בהם נעשה שימוש נרחב ותכוף במים. נסביר אודות חומרי איטום לאמבטיה ולמקלחת ועל הדגשים החשובים לגבי איטום חדרים רטובים.  

הרקולס מייבאת ומשווקת קטלוג מקיף ואיכותי של חומרים לתחומי הבנייה, התשתיות והתעשייה, עם לקוחות מובילים בכל רחבי הארץ ואינספור פרויקטים מוצלחים שעשו שימוש בחומרים שלנו, כולל חומרי איטום לחדרים רטובים. צרו קשר דרך האתר ואחד הסוכנים שלנו, בפריסה ארצית מלאה, יתאם פגישת ייעוץ. 

קצת על איטום חדרי אמבטיה

הסיבה שישנה קטגוריה נפרדת ומהותית של חומרי איטום למקלחת וחומרי איטום לחדרי אמבטיה – חדרים רטובים באופן כללי – היא כאמור שאלו חדרים בהם יש צנרות מים וביוב ושימוש נרחב ושגרתי במים ומאוד חשוב להקפיד על איטום איכותי, אמין ועמיד לחדרים אלו כדי למנוע בעיות עתידיות ונזקי רטיבות שעשויים בהחלט להיות מורכבים לתיקון ויקרים מאוד. 

איטום כזה חייב להיעשות עם חומרי האיטום המתאימים והאיכותיים ביותר, ביישום תקני ומקצועי. האיטום הראשוני והעיקרי צריך להיעשות עוד בשלבי הבנייה, לפני התקנת ריצוף, חיפוי לקירות, גמרים והתקנת מערכות כמו חימום תת רצפתי וכדומה. איטום איכותי ויסודי בשלב הבנייה של החדרים הרטובים, מונע נזילות וחדירות מים ורטיבות לאלמנטים מסוימים בחדר הרטוב עצמו ובעיקר מונע העברת מים ורטיבות לקירות ולחדרים הסמוכים למקלחת, לאמבטיה או לשירותים. 

אחרי בניית החדר הרטוב וביצוע עבודות תשתית האינסטלציה, מיישמים ביטון של הצנרת בחדר, מכינים רולקות בחיבורי הקיר והרצפה ואז יש לבצע איטום איכותי, מקיף ומדוקדק של החדר. 

bathroom

פרטים בסיסיים על חומרי איטום לאמבטיה

ישנם מאפיינים כלליים שלרוב מתבססים עליהם באיטום חדרים רטובים בתעשיית הבנייה והשיפוצים בישראל. על פי רוב, האיטום של חדרים הרטובים נעשה באמצעות יישום חומרי איטום צמנטיים (מבוססי מלט/בטון) ייעודיים למקלחות. לאחריהם, יישום מדויק ומלא של חומרי איטום ביטומניים – חומרים המיוצרים משימוש בחומרים המגיעים מתעשיית זיקוק הנפט – ביטומן בעיקר ומספקים תכונות אטימה מצוינות עם עמידות מעולה. 

לאחר יישום שכבת חומר איטום צמנטי על רצפת החדר הרטוב, מיישמים שכבה מלאה של חומר איטום ביטומני לחדרים רטובים על כל הרצפה ולרוב גם עולים כמה עשרות ס"מ על הקירות התחתונים. לאחר מכן אפשר ליישם את פתרון הריצוף הנבחר לחדר ולהתקדם ליתר שלבי הגמר של בניית והכנת החדר. 

באיטום חדרים רטובים, חשוב מאוד להשתמש בחומרים מתאימים וייעודיים וגם ליישם אותם נכון. כך למשל שכבת האיטום הביטומנית מחזקת מאוד את האטימה וגם מגנה ביתר שאת על האיטום הצמנטי הראשוני שעל רצפת החדר ובאזורי המקלחת והאמבטיה. 

חומרים ויישומים מתקדמים לאיטום חדרי מקלחת, אמבטיה ושירותים

מעבר לחומרים הבסיסיים כמו חומרים צמנטיים וביטומניים – יש גם חומרים מתקדמים. אלו חומרים המשמשים למשימות איטום ספציפיות, לתיקון נזקי איטום קודמים וכיוצא באלו. כך למשל יש כיום חומרי איטום לקירות חדרי מקלחות, הכוללים שימוש בלטקס ואלמנטים קרמיים לחוזק ואיטום חזק מאוד של קירות, לפני ובעיקר אחרי התקנת חיפוי לקירות החדר הרטוב. 

יש חומרי איטום מיוחדים ייעודיים לאריחים המותקנים בחדר הרטוב, החל ברובה עמידה מאוד למים ומתאימה לחדרי מקלחת ואמבטיות ועד חומרים מורכבים יותר לאטימה איכותית ועמידה של מרווחים או חריצים באריחים. כמו כן, למשימות איטום פשוטות ויותר "על פני השטח" של החדר הרטוב, נעשה לעיתים שימוש בחומרי איטום סיליקוניים או מבוססי אפוקסי, למשל בהזרקה או מריחה מדויקת – במקרים אלו קריטי להשתמש רק בסיליקון איטום עמיד לעובש ורטיבות. 

איטום חדר אמבטיה
איטום אמבטיה

חומרי איטום חדרים רטובים מבית הרקולס

הרקולס מציעה ללקוחותיה הקמעונאיים והמוסדיים, דרך מערך סוכנים מקיף המספק שירות מעולה ואישי בכל הארץ, חומרי איטום לאמבטיה וחומרי איטום למקלחת בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות, אמינות ועמידות, חומרי איטום חדרים רטובים המותאמים לסגנון הבנייה בישראל ולתנאי הקיימים בישראל.

קטלוג חומרי האיטום של הרקולס כולל כמה וכמה מוצרים מנצחים המתאימים בדיוק לדרישות הגבוהות של איטום חדרים רטובים, כולל חומרים צמנטיים, ביטומניים, חומרי איטום מבוססי סיליקון, חומרי פריימר למשטחים המצריכים טיפול מוקדם,  אקריליים, דבקים מקצועיים ואת כל הציוד הרלוונטי ליישום.

כך תוכלו למצוא בקטלוג הרקולס את החומר הצמנטי BG פלקסיל המספק חומר איטום גמיש ואיכותי לחדרי אמבטיה ואגני מים, חומרי אטימה ביטומניים משחתיים דוגמת המוצר מסטיגום לחדרים רטובים, טרמוסיל 200 איטום אקרילי, רולקות ביטומניות לחיבורי הרצפה והקירות ועוד מגוון מוצרים מעולים וייעודיים לאיטום חדרים רטובים.

מחפשים פתרונות מתקדמים ואמינים של חומרי איטום לחדרים רטובים?  צרו קשר באתר עם הסוכנים המיומנים של הרקולס ברחבי הארץ – מוצרים מנצחים, שירות אישי ומדויק ופתרונות מותאמים אישית עבורכם. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם