רשת נגד יתושים – פתרון קל לבעיה מטרידה

במדינה כמו ישראל, פתרונות למניעת כניסת יתושים ושאר חרקים מעופפים – חלקם עוקצים ואף מסוכנים במידה משתנה – לתוך מבנים הם בהחלט הכרחיים. מדובר על בעיה המטרידה הלכה למעשה את כל הישראלים, בבית ובעבודה ובמשך כמעט כל השנה. לצד מלכודות ושאר אמצעים טכניים, כימיים או טכנולוגיים נגד יתושים וחרקים, יש פתרון פשוט, זמין ומאוד יעיל, כאשר הכוונה היא כמובן לרשת היתושים הקלאסית.

חברת הרקולס מייבאת ומשווקת רשת יתושים אמריקאית תקנית במגוון מידות, חומרים ואפילו גווני גימור. רשתות היתושים של הרקולס מאופיינות ב"שילוש הקדוש" של רשתות נגד חרקים – צפיפות מעולה לחסימה מקסימאלית, חורים המאפשרים זרימת אוויר מעולה דרך הרשת ועמידות שיא הודות לשימוש בחומרים חזקים ותעשייתיים.

היום נסביר אודות החשיבות והיתרונות של התקנת רשת יתושים לחלון אצלכם בבית, במשרד או במפעל ונספר לכם את כל הפרטים שאתם צריכים לדעת על פתרון פשוט אך אפקטיבי זה.

הפרטים הטכניים של רשת לחלון נגד יתושים

ראשית, נתחיל בפרטים הטכניים החשובים לגבי הפתרון הפשוט והנפוץ כל כך של רשת נגד יתושים לחלון ולדלתות רשת (הזזה וציר). הסטנדרט המקובל בישראל מבחינת בחירת והתקנת רשתות נגד יתושים לחלונות הוא רשת יתושים אמריקאית תקנית. זהו המונח הכולל לרשתות בעלות מאפיינים פיזיים ומכאניים זהים העומדים בתקן הן מבחינת חסימת יתושים וחרקים והן מבחינת זרימת אוויר.

מאילו חומרים מייצרים רשת יתושים?

רשתות לחלונות יכולים להגיע בכמה חומרים, בהתאם לדגם, לתקציב ולצורך הטכני הספציפי – רשתות אלומיניום מספקות את העמידות הגבוהה ביותר מפני קרעים, בעלי חיים, ילדים והן חזקות, יעילות ואמינות מאוד.

בנוסף, יש רשתות עשויות פיברגלס, גם אלו עמידות ואיכותיות מאוד כיום ואלו הרשתות המאפשרות מראה שקוף כמעט לגמרי, כך שאסתטית יש המעדיפים אותן. בחלונות עם מנגנון גלילה גם למרכיב הרשת, בגלל הגמישות הנדרשת והשקיפות המתבקשת, ישתמשו לרוב ברשתות פיברגלס.

מה מידות החורים ברשת תקנית נגד יתושים?

חורים במידות של 18X16 ננומטר הן התקן המקובל בתעשייה, כך מתקבלת חסימה גבוהה ואיכותית של יתושים וחרקים ביחד עם מעבר אוויר טוב דרך הרשת.

באיזה מידות רוחב מגיעות הרשתות?

ברשתות היתושים של הרקולס, תוכלו לבחור מבין כמה מידות רוחב להתאמה איישת מושלמת של הרשת שלכם: 60 ס"מ, 80 ס"מ, 1 מטר, 1.2 מטר, 1.5 מטר ו-2 מטר. כמו כן, לחלונות במידות או צורות מיוחדות ניתן גם לחתוך את הרשת בקלות וביעילות למידה הנדרשת.

גליל של רשת מגיע באורך סטנדרטי של 30 מטר, אך לרוב ניתן גם לקנות רשת יתושים לפי מטר ואין צורך לקנות גליל שלם אם אין בכך צורך.

מדוע חשוב להתקין רשת חלון נגד יתושים?

ראשית כל, כי בלי רשת נגד יתושים לחלון, בפועל בכל פעם שתפתחו חלון בחודשי האביב, הקיץ ולמעשה גם הסתיו, יכנסו למבנה שלכם יתושים ושאר חרקים מעופפים, חלקם כאמור עוקצים. הרשת מונעת כניסת יתושים וחרקים אך כן מאפשרת זרימת אוויר לתוך המבנה והחוצה ממנו, לאוורור איכותי, נעים ובריא.

בנוסף, אפילו בקיץ, לא כולם אוהבים או רוצים להדליק מזגן (למשל בשעות הערב או לקראת שנת הלילה), אך מצד שני הם לא רוצים להיעקץ ע"י יתושים. התקנת רשת לחלון נגד יתושים מספקת את זרימת האוויר הטבעית והאיכותית ומונעת את חדירת היתושים.

הודות לתכונות המוזכרות של רשתות אלו, הן מהוות אלמנט משמעותי וחשוב מאוד בחלונות ודלתות של בתים ועסקים בישראל. כך ניתן לשמור על סביבה מאווררת ו"לרענן" את האוויר בחללים, תוך כדי שמירה על איכות חיים והגנה מפני כניסת מזיקים מעופפים, בעלי חיים גדולים יותר וכיוצא באלו.

התקנת רשת יתושים לחלון

אמנם נהוג לקשר את תחום החלונות והאלומיניום עם בעלי מקצוע ספציפיים ומיומנים בתחום, אך בעוד שזה בהחלט נכון לגבי רוב מרכיבי ומערכות החלונות והדלתות בבית שלכם, דווקא לגבי רשת נגד יתושים אפשר במקרים רבים להתקין ולתקן לבד.

ברוב סוגי החלונות, הרשת מותקנת על מסגרת ייעודית עבורה והרשת עצמה נחתכת לפי מידות אורך ורוחב של המסגרת – משאירים מעט שוליים גדולים יותר מהמידות המדויקות לרשת. אז מכניסים את הרשת לחריצים/תעלות ייעודיות בפרופיל. הכנסת הרשת לחריצים נעשית בקלות עם גלגלת לרשת יתושים. לאחר הכנסת הרשת למקומה, מוודאים מתיחה מירבית שלה על כל מסגרת החלון ואז מתקינים גומי מיוחד המחזיק את הרשת במקומה בלחץ (ידנית או בעזרת הגלגלת)  וגם מספק אטימה טובה יותר.

יש סוגי חלונות בהם ההתקנה שונה מעט או מסובכת יותר, אך במקרים רבים אפשר בהחלט להבין כיצד לבצע את ההתקנה של רשת חדשה דרך "הנדסה לאחור" של האופן בו הרשת המקורית מותקנת.

בכל מקרה, אם אינכם בטוחים בתהליך או אינכם רוצים להתעמק בזה ופשוט מעדיפים לקרוא לאיש מקצוע להתקנת הרשתות בחלונות שלכם, זו בהחלט בחירה נפוצה והגיונית. אם מדובר רק על החלפת רשת נגד יתושים בחלון, העלות אינה גבוהה והיא לא דומה לעלויות של אלומיניום ועבודה בייצור והחלפת כל החלון.

תחזוקת רשת יתושים לחלונות

בפועל, כמעט ואין תחזוקה מסיבית של רשת יתושים לחלון. ברוב החלונות, מאוד קל ומהיר לפרק את חלק החלון המכיל את הרשת כדי לנקות אותה, פשוט עם מים זורמים ובמקרים "קשים" יותר עם מטלית וסבון עדין. חשוב להקפיד מעת לעת לנקות את הרשת מאבק והצטברות לכלוך, כדי לאפשר זרימת אוויר טובה דרך החורים.

מה עושים עם קרע ברשת?

אם יש קרע ברשת, למשל כתוצאה מבעל חיים (חתולים במיוחד אוהבים לנסות לפתוח ולקרוע רשתות בבתים), הפתרון הפשוט והיעיל ביותר הוא להחליף את כל הרשת לאחת חדשה. זה קל, מהיר ולא יקר. אם הרשת רק יצאה מהמקום והשתחררה מנקודות העיגון שלה, אפשר להכניס אותה בחזרה ביעילות בעזרת גלגלת לרשת יתושים שאיתה גם משתמשים להתקנה הראשונית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם