המדריך עבור איטום חדרים רטובים

בעוד שהנושא של חדרים רטובים תמיד היה תמיד חשוב מאוד בכל פרויקט של בניית בית חדש, קניית דירה מקבלן או ביצוע שיפוץ מקיף בדירה או בביתכם, כיום התחום הפך למורכב יותר מבעבר, זאת בעקבות כך שנכנסו לשימוש הרבה יותר סוגי תשתיות וגם מגוון רחב יותר של כלים סניטריים וציוד המותקן בחדרים הרטובים.

כבר אין ממש חדר רטוב סטנדרטי מבחינת התשתית ממנה הוא בנוי, האלמנטים הרטובים בו וגם סוג ואופי הגימור בחדר הרטוב. כל אלו קשורים ישירות גם לנושא האיטום ולכן קריטי לבצע זאת נכון, עם החומרים הטובים ביותר, דרך היישום האופטימאלית וכמובן תוך התייעצות עם אנשי מקצוע אמינים ומוכחים. סוכני הרקולס זמינים לכם לייעוץ ולסיוע במגוון נושאים הקשורים לבחירת חומרים וציוד לחדרים רטובים.

למה חשוב לאטום את החדר הרטוב?

לצד אינספור נושאים ותחומים חשובים בבניית בית חדש או פרויקטים של שיפוצים מסיביים, איטום הוא בהחלט אחד החשובים שבהם. וכאשר מדובר על איטום חדרים רטובים, החשיבות הזו עולה פי כמה, מהטעם המובן מאליו שאלו חדרים שבהם יש כל הזמן "התעסקות" עם מים, לחות ורטיבות – כאשר בעיות באיטום עשויות בהחלט להוביל לתקלות מורכבות ויקרות מאוד בהמשך הדרך.

לאור החשיבות התפעולית והכלכלית המכרעת שיש לאיטום חדרים רטובים על איכות החיים שלכם בבית , בצוות הרקולס הכנו לכם מדריך בנושא.

הכנות נדרשות לפני ביצוע איטום לחדרים רטובים

כאשר אנו מדברים על איטום חדרים רטובים, הכוונה היא לפעולות וחומרים המיועדים לספק איטום מעולה באותם חדרים בבית או במבנה בהם יש שימוש שוטף במים. חדרים אלו כוללים בעיקר חדרי שירותים, חדרי מקלחת ואמבטיה כמובן, אך במקרים רבים גם חדרי כביסה ושירות בהם יש תשתיות מים. האיטום של חדר רטוב מיועד למנוע מעבר מים, רטיבות ולחות לתוך הרצפות והקירות, מה שיוביל למעבר רטיבות בתוך תשתיות החדר והמבנה ועשוי בהחלט להוביל בהמשך לתקלות שונות, מורכבות ויקרות של רטיבות – מפגיעה בתשתית ובגימור ועד נזקים לחשמל.

מבחינת הכנות הנדרשות לפני יישום של חדר רטוב, יש כמה צעדים כלליים שנהוג וחשוב לבצע לפני שממש מיישמים פתרונות איטום:

  • ניקוי שטח ומשטחי העבודה בצורה יסודית ואיכותית, כדי שיהיה אפשר ליישם ולמרוח את חומרי האיטום הייעודיים. יש השמים חומר איטום מעל צנרת ויש ששמים מתחת, כאשר איטום איכותי ומלא במיוחד יכלול יישום חומר איטום גם מתחת לצנרת וגם מעליה, בהתאם לסוג התשתית הקיים והאריחים שהולכים להיות מותקנים בחדר.
  • איטום נכון והרמטי יותר של חדר שירותים, אמבטיה ומקלחת צריך לכלול גם סף הפרדה מיתר האלמנטים הסמוכים בבית, כאשר ההפרש הוא לרוב עד 4 ס"מ לעומת יתר הבית. כמו כן, בחיבורי הרצפה והקיר יש להכין רולקות מעוגלות המיועדות להרחיק רטיבות מחיבורים רגישים אלו במקרה שבכל זאת יש חדירת מים מתחת לאריחי הריצוף.
  • צנרת חשופה צריכה להיות מבוטנת כדי להגן עליה, עוד לפני שלב יציקת הרצפה בחדר.

שלב היישום – ביצוע שכבות חומר איטום

  • בהתאם לסוג התשתית הקיימת בחדר הרטוב, מיישמים על הרצפה והקירות לפחות שתי שכבות חומר איטום צמנטי הכולל דבק מיוחד, במקרים רבים מיישמים בשלב זה, בין שכבות האיטום או מעליהן גם רשת אינטרגלאס ייעודית לאיטום שעליה מיישמים עוד חומרים מתאימים או מדביקים את האריחים.

בהתאם למבנה החדר ואלמנטים ספציפיים של תשתית בו, לעיתים יידרש ליישם חומרי איטום בעזרת הזרקות ייעודיות.

בדיקת הצפה – ווידוא תקינות האיטום

לפני הדבקת אריחים, חשוב לבצע בדיקת הצפה כדי לוודא שהאיטום אכן תקין ואין בריחת מים.

בחירת חומרי האיטום הנכונים והמתאימים לאיטום חדר רטוב

יש חשיבות מכרעת לשימוש בחומרים איכותיים וייעודיים לאיטום חדרים רטובים, אלו צריכים לעמוד בעומסים כבדים ולספק אמינות חסרת פשרות. לשם כך יש להתחשב בסוג התשתית של הרצפה והקירות, סוג האריחים המיושמים על גבי הרצפה והאיטום, עובי הקירות וממה הם עשויים וכמו כן במיקום החדר הרטוב בתוך המבנה כולו.

האם ועם מי צריך להתייעץ לפני תהליך איטום חדרים רטובים?

בהחלט כדאי להתייעץ עם גורמי מקצוע אמינים ומוכחים, גם בגלל מורכבות הנושא וגם בגלל החשיבות המשמעותית כל כך של ביצוע נכון ועמיד של האיטום. כדי לוודא שאתם עובדים עם החומרים המתאימים והטובים ביותר לחדרים רטובים ספציפיים וגם כדי לוודא שקבלן האיטום שלכם מספק לכם שירות אופטימאלי, אתם בהחלט מוזמנים להתייעץ עם צוות הרקולס ועם מקצועני האיטום שלנו, לחוות דעת אובייקטיבית וייעוץ מקצועי איכותי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם